You are currently viewing Żelazo, anemia, ferrytyna- wiedza w pigułce
ferrytyna, żelazo, anemia, niedobór żelaza, niedokrwistość, terapia anemii, jak poprawić ferrytynę, doktor magda

Żelazo, anemia, ferrytyna- wiedza w pigułce

Ferrytyna- czym jest i dlaczego to takie ważne? Anemia, niedobory żelaza- jak diagnozować, jak uzupełniać? Co jest przyczyną?

Ferrytyna. Anemia. Żelazo. Niedokrwistość. Pytania o nie przewijają się wciąż w Waszych wiadomościach. Wpisów na ten temat stworzyłam już dla Was kilka, wspominałam też wielokrotnie o ferrytynie i żelazie na instagramie, ale wiem, że wygodniej jest mieć wszystko w jednym miejscu 😉

Istnieje kilka pojęć, które szczególnie Was interesują.

Ferrytyna, żelazo, anemia na moim blogu.

Anemia z niedoboru żelaza- o tym dokładniej przeczytasz we wpisie anemia syderopeniczna.

O żelazie ogólnie znajdziecie wiele informacji we wpisie o żelazie, jego nadmiarze i niedoborach.

A o ferrytynie- wszystkie istotne fakty są tu- o ferrytynie.

To jeszcze nie wszystko! Czy wiesz, że choroba Hashimoto może wpływać na anemię? Spójrz na maskę hematologiczną. To jedna z postaci, którą może przyjmować choroba Hashimoto. Dowiesz się, że nie tylko niedobór żelaza odgrywa tutaj rolę…

A o niedokrwistości z niedoboru witaminy B12 poczytasz sobie w tym wpisie o B12 i kobietach z niebieskimi oczami 😉

Jeśli masz pytania do specjalisty chorób krwi, hematologa, na przykład o oddawaniu krwi i szpiku, odpowiedzi odnajdziesz w naszej rozmowie z Anią Dawidowską i Emilem Snarskim, świetnymi hematologami.

Ferrytyna, żelazo, anemia w publikacjach

O maskach Hashimoto, a także innych aspektach tej choroby wszystkiego dowiesz się w mojej pierwszej, bestsellerowej książce “Hashimoto. Niedoczynność tarczycy. Podręcznik świadomego pacjenta”. A podstawy o wszystkich schorzeniach tarczycy (również aspekty niedoborów poszczególnych składników i anemii), opisuję w mojej najnowszej książce “Prosto o tarczycy. Hashimoto i inne choroby”. Szczegóły, spis treści i dokładne informacje znajdziesz w zakładce “sklep”.

Ferrytyna, żelazo, anemia na innych moich kanałach

Jeśli preferujesz krótkie formy, jesteś fanką instagrama, to tam w relacjach zapisanych także przygotowałam solidną porcję wiedzy o żelazie i ferrytynie.

Natomiast specjalnie dla kochających nagrania filmowe, nagrałam osobny film na Youtube o anemii, ferrytynie i żelazie.

To nie koniec! Na spotify odnajdziesz go w formie podcastu! O ferrytynie, żelazie, anemii.

Korzystaj z dostępnej tu wiedzy, udostępniaj i dziel się nią z tymi, którzy mogą z niej również zrobić użytek! I pamiętaj, że nie musisz czuć się źle! Jestem tu po to, by pomóc Ci zrozumieć i poczuć się lepiej!

Dodaj komentarz