You are currently viewing anti-aging- medycyna przeciwstarzeniowa, co zrobić by być wiecznie młodym ?

anti-aging- medycyna przeciwstarzeniowa, co zrobić by być wiecznie młodym ?

medycyna przeciwstarzeniowa. U swoich pacjentów już dawno obserwuję tendencje w kierunku anti-aging i wellness. Pytają o diety, suplementy, jaką solą solić i czy solić w ogóle. Czy słodzić cukrem a jak nie to jakimi substancjami, które z nich zdrowe a które szkodliwe. Interesują się glutenem, laktozą, nietolerancjami pokarmowymi….

Czy słyszeliście o medycynie przeciwstarzeniowej, life span, life expectancy czy longevity? A może o anti-aging ? Pewnie bliższe Wam są określenie wellness i medycyna estetyczna. Nie chodzi tu jednak tylko o ładny wygląd, lecz o zdrowie i witalność. Tak, byśmy żyli jak najdłużej i w jak najlepszej formie. To wcale nie jest odpowiednik specjalizacji z geriatrii, jak niektórzy myślą. Nie chodzi tu wyłącznie o usprawnianie i poprawę jakości życia osób w bardzo podeszłym wieku. Wręcz przeciwnie, anti-aging skierowany jest do nas wszystkich, również, a raczej zwłaszcza, do osób jeszcze młodych.

Zapobieganie starzeniu się.

Dziś zdradzam Wam, że poza “standardową” endokrynologią, zajmuję się również anti-aging’ iem. Będę więc o tym dla Was pisać.

Na razie, tytułem wstępu, trochę o tym, na czym polega medycyna przeciwstarzeniowa. Szczerze mówiąc, język polski w tej sytuacji słabo się sprawdza, bo “przeciwstarzeniowy” nie kojarzy się najlepiej 😉

Na czy polega takie leczenie/postępowanie?

Może przebiegać wielotorowo. Jest to zmiana nawyków życiowych, diety, neutralizacja negatywnych czynników środowiskowych, terapie hormonalne, suplementy, witaminy. Nie chodzi tu o wyssane z palca zabiegi. Cała wiedza poparta jest bogatym doświadczeniem i badaniami naukowymi.

Jaki jest cel anti-aging?

Opóźnianie procesów starzenia. Młodość. Zdrowie. Długowieczność. Dobrostan. Wypoczynek. Sen. Właściwa waga ciała. Dobre samopoczucie. Uroda. Aktywność. Energia do życia.

Jak długo trwa terapia i dla kogo jest wskazana?

Można powiedzieć, że zawsze 😉 Dla każdego da się dopasować program postępowania, uzupełnić niedobory żywieniowe, poprawić kondycję psychiczną, tchnąć chęć do życia, skorygować wygląd zewnętrzny. Nie ma niestety cudownej pigułki, którą połkniesz raz i już na zawsze będziesz piękny i młody. Dbałość o zdrowie to proces, który należy zacząć już od narodzin.

Chcecie być piękni, zdrowi, sprawni i młodzi?

Ba! Kto by nie chciał! Nie ma tu jednakowej terapii, bo jej modyfikacja zależy od wielu czynników i odrębności ludzkich organizmów. Nie ma też 100% gwarancji, że wszystko się powiedzie, ale kto nie próbuje ten nie jedzie !

Czy to jest dla Was?

Interesują was działania prozdrowotne? Chcecie czuć się i wyglądać dobrze? Wiedzieć o co chodzi z cholesterolem, które tłuszcze czy węglowodany używać i do czego? Jakie białko jest zdrowe? Które witaminy przyjmować? Kiedy i w jakich ilościach? Co można przedawkować, a z czym nie ma takich kłopotów? Co pić? Jak trenować? Jak wspomagać terapię chorób, na które cierpicie? Jakie nawyki preferować w codziennym życiu? Co z terapią komórkami macierzystymi? Testami pokarmowymi? Co to jest wiek biologiczny?

Zastanawialiście się na serio nad podobnymi zagadnieniami ?

Jeśli tak to znaczy, że ta tematyka skierowana jest właśnie do Was! Zapraszam na kolejne posty!

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Edyta Mój kawałek podłogi

    Czekam na kolejne posty! Może dowiem się coś nowego 😉

  2. Patrycja

    Bardzo ciekawy blog, w końcu endokrynologia z szerokim horyzontem w kierunku kobiet:-)

Dodaj komentarz