You are currently viewing bez wbijania gwoździ

bez wbijania gwoździ

Jak w prosty sposób ozdobić drzwi, żeby ich przy tym trwale nie uszkodzić? I najlepiej, żeby to było szybko, bo przecież nie ma już za dużo czasu…

Dziatwa się niepokoi, więc musi być szybko 🙂

Potrzebne jest dosłownie kilka rzeczy. Po pierwsze- ładna wstążka lub taśma w ostateczności jakaś nitka. Długość wstążki zależy od wielkości (długości) ozdób a konkretnie wysokości na której mają się znaleźć. Czyli dochodzimy do ozdób- muszą być …dwie.
U nas jest złota gwiazda ” z naturalnego siana” oraz bukiet z szyszek, żurawiny itp- żeby się nie sypało, Wszystko sztuczne lecz “jak żywe”.
Wstążkę składasz na pół, w zgięciu mocujesz jedną z ozdób, tu- gałąź owocowo-szyszkowa. Na drugim końcu wiążesz drugą rzecz- u nas gwiazda. Wiążesz kokardkę.

Masz teraz złożoną na pół wstążeczkę a na jej końcach dwie świąteczne ozdoby. Wystarczy przewiesić je przez drzwi i masz dwustronną ozdobę na drzwi. Ma to swój praktyczny efekt- nie tylko goście widzą dekorację a Ty nie musiałaś wiercić, przybijać ani przyklejać. Demontaż też banalnie prosty 🙂

Przed zawiązaniem możesz wstępnie zmierzyć długość wstążki tak, aby przedmioty wisiały potem na wybranej przez Ciebie wysokości (np, zasłaniały wizjer lub numer, tak, jak u nas 😉 Oczywiście ozdoby mogą być inne, właściwie każda świąteczna dekoracja, najchętniej własnoręcznie wykonana, jakiś wieniec, stroik, gałązka, aniołek….nie polecam jedynie szklanych bombek- przy zamykaniu drzwi mogą się stłuc.

Dodaj komentarz