You are currently viewing Prosto o tarczycy. Hashimoto i inne choroby. Vademecum
prosto o tarczycy, hashimoto i inne choroby, vademecum, doktormagda, tarczyca, tsh, zdrowie, hormony, dla pacjenta

Prosto o tarczycy. Hashimoto i inne choroby. Vademecum

“Prosto o tarczycy …” to tytuł mojej najnowszej książki. A zarazem odpowiedź na Wasze pytania i prośby. Chcecie jasnych, klarownych objaśnień, prostych schematów, a najlepiej do tego żeby były jeszcze objaśniające ilustracje. Taka jest właśnie ta najnowsza książka- pełna wiedzy, ale zarazem prosta i łatwa w odbiorze. Są autorskie mapy myśli- schematy przedstawiające każdy temat, oraz, obok, szczegółowe objaśnienia. Na końcu każdego tematu znajduje się jeszcze specjalne podsumowanie. Jest bardzo przystępna i łatwa w odbiorze. Tak, aby wszystko było dla Was zrozumiałe i przyjemnie się ją czytało. Publikacja ta powstała specjalnie dla Was. I jest wyjątkowa. Dotychczas nie było bowiem na rynku podobnego formatu.

Dla kogo przeznaczona jest nowa książka “Prosto o tarczycy”?

  1. Z całą pewnością dla tych, którzy dopiero zaczynają interesować się tarczycą. Dzięki niej w krótkim czasie zorientują się w temacie i znajdą w niej najważniejsze dla siebie informacje.
  2. Publikacja skierowana jest także do tych osób, które już dużo wiedzą na temat tarczycy, ale pragną w efektywny sposób odświeżyć najważniejsze elementy posiadanej wiedzy. Czytelny i szczegółowy spis treści pomoże im odnaleźć odpowiednie zagadnienia, by mogli je uaktualnić. Wiem, że czasem pacjenci boja się o coś spytać, uważając, że to wiedza podstawowa i powinni znać odpowiedź. W tej książce zjadą odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości!
  3. Dla osób, które nie mają niedoczynności tarczycy lub choroby Hashimoto. One znajdą tutaj informacje o innych schorzeniach, które nie były opisane w mojej pierwszej książce.

“Prosto o…” to zupełnie nowa książka!

Traktuje ona o wszystkich schorzeniach tarczycy. Omawia takie zagadnienia jak guzki i zmiany w tarczycy, nadczynność, niedoczynność, również w ich formach subklinicznych, biopsje tarczycy, suplementy, czy tarczyca w sytuacjach szczególnych jak menopauza, czy ciąża. To vademecum wiedzy o tarczycy. A terminy medyczne ograniczone są w nim do niezbędnego minimum 😉 Co więcej, na końcu książki znajdziesz słowniczek, który objaśnia skróty medyczne używane w treści albo przez lekarzy na wizytach.

To oryginalne i autorskie ujęcie tematu. Pozycja, której na rynku jeszcze nie było. Jest odpowiednia dla każdego. Może stanowić uzupełnienie mojej pierwszej książki o tarczycy, jest też idealna, jeśli dopiero zaczynacie poznawać tarczycę.

Mam pierwszą książkę “Hashimoto .Niedoczynność tarczycy”- czy ta nowa mi się przyda?

Obecna publikacja to zupełnie osobna książka. Oczywiście, znajdziesz w niej również tematy omówione w tej pierwszej, nie mogło ich przecież zabraknąć. Jednak ujęcie tematu i samo opracowanie jest zupełnie inne. Ponadto w nowej książce omówionych jest wiele tematów, których w tej pierwszej, siłą rzeczy, nie było.

Książka “Prosto … ” może być dobrym wstępem do poznania hormonalnych zawiłości związanych z tarczycą. Natomiast moją pierwszą książkę “Hashimoto. Niedoczynność tarczycy.” można potraktować jako wejście na wyższy poziom wtajemniczenia, ale już w węższym zakresie. Skupia się ona tylko na chorobie Hashimoto i niedoczynności tarczycy.

Nowa publikacja zawiera podstawowe, najważniejsze i skondensowane informacje na temat wszystkich aspektów dotyczących tego gruczołu. Traktuje nie tylko o niedoczynności i chorobie Hashimoto, ale także o wolu guzkowym czy chorobie Gravesa-Basedowa.

Od której książki zacząć? “Prosto o …” ? Czy “Hashimoto. Niedoczynność tarczycy”?

Jeśli masz obie, zacznij od “Prosto…”. Wprowadzi Cię ona w temat, szybko i przystępnie objaśni najważniejsze fakty. Jeśli znasz już “Hashimoto. Niedoczynność tarczycy”, to nie znaczy, że z “Prosto …” niczego się nie dowiesz. Zagadnienia przedstawione są w innej formie, a tematyka obejmuje szerszy zakres. Autorskie schematy graficzne ułatwią zrozumienie tematu. Zdecydowanie warto zapoznać się z obiema pozycjami.

Jakie treści znajdę w nowej książce?

“Prosto o …” wprowadza Cię w zagadnienia budowy i funkcji gruczołu tarczowego. Omawia specyfikę USG (ultrasonografii) tego narządu, pomaga obliczyć jej objętość i ułatwia zrozumienie opisu badania. Dowiesz się z niej jak oceniać i interpretować zmiany znalezione w usg, co jest zmianą, a co guzkiem i dlaczego się to rozróżnia. Nauczysz się o tym jak można je leczyć, kiedy wykonujemy biopsję i jak rozumieć jej wyniki. Książka wprowadzi Cię w tajniki niedoczynności tarczycy, o jej objawach, przyczynach i leczeniu. Poznasz maski Hashimoto. A także subkliniczną niedoczynność i nadczynność tarczycy. Przeczytasz również o pełnoobjawowej nadczynności tarczycy, jej przyczynach i leczeniu. Omówimy wspólnie rolę poszczególnych suplementów w schorzeniach tarczycy. Znajdziesz tu informacje o selenie, cynku, witaminach B, D, C, magnezie, żelazie i jodzie. Zyskasz wiedzę o nowotworach tarczycy. Nauczysz prawidłowo przyjmować leki. Ale to nie wszystko! Publikacja traktuje także o szczególnych sytuacjach jak wpływ tarczycy na depresję, ciążę, karmienie piersią, menopauzę, wiek podeszły, poporodowe zapalenie tarczycy. Na końcu znajdziesz słowniczek wszystkich terminów/skrótów użytych w książce, a także bibliografię. To vademeceum, które każdy motylek powinien mieć w swej biblioteczce!

Chcę dowiedzieć się więcej!

Jeśli masz ochotę zapoznać się ze szczegółami publikacji, odwiedź stronę mojego sklepu:

Poznaj szczegóły mojej najnowszej książki – sprawdź sam!

A pierwszą książkę, która już zyskała status bestsellera, znajdziesz tutaj!

Dodaj komentarz