You are currently viewing Pytania do specjalisty! Medycyna estetyczna.
medycyna estetyczna, doktormagda, agnieszka zwolińska, zabiegi estetyczne, sharley

Pytania do specjalisty! Medycyna estetyczna.

Obecnie medycyna i kosmetyka oferują nam olbrzymi wybór przeróżnych metod poprawiających wygląd. A ponieważ dziś Światowy Dzień Pocałunku, to najlepszy moment na publikację naszego wywiadu z dr Agnieszką Zwolińską, specjalistą chorób wewnętrznych  lekarzem medycyny estetycznej.

Poza klasycznymi zabiegami z tego zakresu, o które pytacie poniżej, Agnieszka specjalizuje się w leczeniu neurologicznych defektów twarzy w wyniku porażenia nerwu twarzowego a także innych asymetrii twarzy. Ma ogromne, wieloletnie doświadczenie, poza pracą z pacjentami prowadzi także szkolenia  z dziedziny medycyny estetycznej, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.

A jeśli chcecie odwiedzić Ją w gabinecie, skonsultować się lub zapisać na zabiegi, znajdziecie Ją w Sharley Medical Clinic and Day SPA 😉

Wasze pytania:

Z pogranicza dermatologii i medycyny estetycznej: plamy barwnikowe na twarzy. I to takie, których umiejscowienie w pobliżu oczu uniemożliwia zadziałanie laserem czy nawet kwasem. Jakieś alternatywy, wynalazki?

Wszystko zależy gdzie dokładnie są błamy barwnikowe – jak bardzo blisko oka. Obecne lasery pozwalają bardzo precyzyjnie wykonać zabieg nawet blisko oka. Przykładem jest laser Fraxel. Ponadto zostaje mezoterapia niwelująca przebarwienia. Obie te metody jednak nie pozwalają powiedzieć ze przebarwienia znikną w 100% a jedynie będą mniej widoczne. Zabiegi trzeba również powtórzyć 4-5 razy. Jedynym sposobem który zniweluje przebarwienia zupełnie jest zabieg z użyciem Cosmelanu – produktu, który powoduje mocne złuszczanie naskórka. Stosowany jest na cała twarz łącznie z okolicą oka, skóra złuszcza się przez miesiąc. Zalecany do wykonania późną jesienią. Nikt jednak nie zagwarantuje że przebarwienia nie wrócą po jakimś czasie.

Czy kobiety z Hashimoto mogą stosować iniekcje z kwasem hialuronowym?

Tak, pod warunkiem że choroba nie jest świeżo rozpoznana a hormony tarczycy są w normie. Ważny jest też stabilny poziom przeciwciał przeciwtarczycowych.

Co jest najlepsze na poprawę owalu twarzy dla kobiety 40 z haaakiem? I uniesienie brwi?

Każdy zabieg wymaga wstępnej wizualnej konsultacji gdyż każda twarz jest inna. Najczęściej jednak stosuje się pracę z kwasem hialuronowym który pozwoli uzupełnić pierwsze zaniki i ubytki głębszych struktur twarzy. Zabieg wykonany w odpowiednim momencie czyli wcale nie za późno, pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu przez długi czas. W celu uzupełnienia terapii poleca się mezoterapii wszelakiego rodzaju oraz zabiegi laserowe – ich zadanie to poprawa skóry właściwej i naskórka czyli tych najbardziej powierzchownych warstw. Podniesienie brwi można uzyskać poprzez podanie botoxu, jednak nie są to efekty spektakularne. Taki zabieg równie wymaga konsultacji twarzą w twarz z lekarzem

Czy są pozycję w jakich nie powinno się spać w nocy? Jak to wpływa na cerę, zmarszczki?

Noc służy do odpoczynku, należy spać tak żeby było wygodnie i komfortowo. Starając się unikać pewnych pozycji nabawimy się sińców pod oczami i obrzęków z powodu niewyspania i zmęczenia. Wyjątkiem jest noc świeżo po zabiegu podczas której czasami zalecana jest specjalna pozycja.

Czy są zabiegi na twarz, które można wykonywać karmiąc piersią?

Jedynie kosmetyczne

Czy osoby z bielactwem mogą poddać się laserowej depilacji?

Pytanie jest czy włosy które chcemy usunąć są objęte bielactwem? Lasery wychwytują barwnik włosa, zatem białe włosy trudno będzie usunąć. Jeśli jednak pytanie dotyczy jedynie skóry to tak, można takie zabiegi robić. Polecam jednak doświadczoną kosmetolog.

Czy chorując na Hashimoto można poddać się zabiegowi Microblading

Tak, pod warunkiem że choroba nie jest świeżo rozpoznana a hormony tarczycy są w normie. Ważny jest też stabilny poziom przeciwciał przeciwtarczycowych.

Czy chorując na Hashimoto można wypełniać usta kwasem hialuronowym?

Tak, pod warunkiem że choroba nie jest świeżo rozpoznana a hormony tarczycy są w normie. Ważny jest też stabilny poziom przeciwciał przeciwtarczycowych.

Czy jest jakiś zabieg, który pozwala usunąć całkowicie rozstępy (zarówno czerwone, jak i te już białe)?

Im wcześniej zacznie się walkę z rozstępami tym większe szanse na całkowite się ich pozbycie. Jest kilka sposobów do walki: laser, zabiegi mikropunktury, mezoterapia osoczem. Wszystko dobrane w odpowiedni sposób na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty. Im starsze rozstępy tym trudniejsza z nimi walka.

Kwas hialuronowy na dolinę łez. Ale na bardzo mocne zasinienia, wgłębienia. Problem ten mam od urodzenia. Poddawać się temu zabiegowi? Jestem z tym raczej bojących się takich zabiegów

Słuszne są Pani obawy, gdyż jest to zabieg bardzo trudny technicznie i wymaga ogromnych umiejętności lekarza jak i dobrego doboru preparatu podawanego w te okolicę. Zabiegami które przynoszą efekty są też mniej inwazyjne zabiegi jak: mezoterapia kwasem hialuronowym, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, zabiegi laserowe, karboksyterapia. W tym przypadku jednak trzeba założyć większa częstotliwość zabiegów.

Czy zabieg laserem frakcyjnym pozwala na całkowite usunięcie blizn potrądzikowych na twarzy?

Żadnej blizny nie da się całkowicie usunąć. Można jedynie zmniejszyć jej widoczność, poprawić strukturę i wygładzić, wyrównać koloryt. Laser Fraxel jest bardzo skutecznym sposobem, jednak należy wykonać go minimum 5 razy w odstępach miesięcznych i jednie w porze jesienno-zimowej.

Czy osoby chorujące na łuszczycę i mające wysyp na twarzy mogą poddać się zabiegom? Jakie są polecane zabiegi w takim wypadku?

Jeżeli wysyp zmian łuszczycowych dotyczy twarzy to nie można wykonywać żadnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jeżeli natomiast jest to skóra owłosiona głowy to nie ma przeciwwskazań

Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze?

W obecnej dobie pandemii zdecydowanie botox

Czy są zabiegi, które można bezpiecznie wykonywać w lecie? A jakie są zabronione?

Wszystkie zabiegi z użyciem igły są bezpieczne latem. Nie możemy wykonywać zabiegów laserowych ani mocnych peelingów

Czy są jakieś zabiegi sezonowe, które warto wykonywać w konkretnym czasie?

W okresie jesienno-zimowym warto wykonać zabiegi zamykania naczynek i inne zabiegi laserowe, które poprawiają kondycję skóry. Po lecie i intensywnych kąpielach słonecznych zazwyczaj warto też skusić się na mezoterapię nawilżającą skore twarzy. Wiele kobiet chce nawilżyć lub lekko powiększyć usta przed wakacjami, botox tez świetnie się sprawdza podczas wyjazdów wakacyjnych gdzie często nieświadomie marszczymy brwi czy marszczymy oczy od słońca.

Jak dobrać odpowiednie zabiegi dla siebie? Czy przed wizytą wymagana jest specjalna konsultacja?

Zdecydowanie konsultacja

Czy należy obawiać się botoksu? Czy zdarzają się częste powikłania. Czy możliwa jest utrata wzroku?

Jeżeli botox wykonuje lekarz z doświadczeniem to powikłania są rzadkością. Nie ma nigdy ryzyka utraty wzroku. Jednak zbyt duże dawki botoxu lub dawki podane w niewłaściwym miejscu mogą spowodować opadanie brwi, czy opadanie powieki, uczucie ciężkości czoła, efekt Mefisto na brwiach. Dlatego ogromnie ważne jest żeby iść na zabieg do lekarza – to po pierwsze. Następnie do doświadczonego lekarza. Wówczas ryzyko jest takie jak to, że przy braniu apapu może wystąpić marskość wątroby.

Jakie zabiegi są najlepsze na zmarszczki przy oczach?

Botox i mezoterapia

Czy w przypadku wypadania brwi w chorobie Hashimoto istnieje jakaś metoda, którą można zastosować?

Obecnie są wspaniałe techniki makijażu permanentnego które pozwalają na odtworzenie całkiem naturalnego rysunku brwi. Myślę, że jest to w miarę bezpieczna i satysfakcjonująca metoda. Pamiętać należy jedynie by w tracie zabiegu hormony tarczycy były w normie a przeciwciała na stabilnym poziomie.

Dodaj komentarz