KSIĄŻKA o Tarczycy

Od jakiegoś czasu napominałam, że pracuję nad książką o tarczycy. Pisana dla Was i z Wami, oparta na rzetelnej wiedzy medycznej ale opisanej językiem zrozumiałym dla osób niemedycznych.

Zainspirowana Waszymi pytaniami i wątpliwościami, którymi zasypujecie mnie na wizytach i w internecie.

Nie jestem jeszcze w tej chwili zdecydowana co do projektu okładki, tutaj załączam jej możliwe wizualizacje. Wczoraj na fb i ig poprosiłam Was o poradę w tej kwestii i dyskusje nadal trwają. Tak czy inaczej, planuję w przyszły wtorek ruszyć z przedsprzedażą. Jeśli los będzie mi sprzyjać, książka ukaże się jeszcze przed Gwiazdką 🙂

Odpowiadając na Wasze pytania. Będzie dostępna w sklepie, tu, na stronie. Być może gdzieś stacjonarnie, jeszcze nie chcę nic obiecywać 😉 Nie będzie ebooka. Postaram się, by w przedsprzedaży były jakieś niespodzianki…

 

Ad. Już działa sklep z przedsprzedażą!!  https://sklep.doktormagda.pl/product/hashimoto-niedoczynnosc-tarczycy-prawdy-i-mity/

 

5 komentarzy
 1. Witam,
  Mam pytanie może opowie mi Pani Doktor.
  O tuż od pewnego czasu poziom TSH znacznie wzrósł jest na poziomie 5,7.
  Byłam wcześniej u endokrynologa, oczywiście prywatnie kiedy jeszcze poziom wynosił 4,1. Pani doktor powiedziała że wymyślam sobie objawy i chorobę i że wszystko jest ok. I że poza lekką niedoczynnością to nić nie dzieje się. Oczywiście dała lek euthyrox 25 ale nie zdecydowałam się go brać. Pozostałe wyniki badań w normie więc wykluczyła hasimoto.
  Jak już wspomniałam poziom TSH wzrósł a ja czuję się gorzej. Kruszy mi się skóra, okropnie puchnie mi twarz i reszta ciała w sumie też a ostatnio mnie zatyka tzn czuję ścisk w gardle. mam 28 lat i daleko mi do kogoś kto szuka dziury w całym ale czy powinnam coś z tym zrobić?
  I zastanawiam się czy leczenie tarczycy hormonami byłoby dla mnie dobre? mam wrodzoną nad krzepliwość krwi (trombofilia) i zastanawiam się czy te leki mogą jakoś wpływać na krzepliwość. Czy jest sposób aby walczyć z tym w sposób naturalny?? Uprawiam sport, ćwiczę intensywnie a i tak waga stoi.
  Brdę wdzięczna o jakąś odpowiedz.
  Pozdrawiam
  Katarzyna Lisewska

  1. Proszę zgłosić się do endokrynologa, rozszerzyć ewentualnie diagnostykę, każdy pacjent jest inny. Nie jestem w stanie wykluczyć ani potwierdzić u Pani Hashimoto “na oko”, być może faktycznie są wskazania do terapii hormonem tarczycy. Nie wiem, co znaczy, że pozostałe wyniki są w normie? Które? USG? Przeciwciała? Jeśli nie zastosowała Pani zaleconego leku i nie zaufała lekarzowi, proszę skonsultować się z innym, skoro Pani się źle czuje.

   1. Dziękuję za odpowiedź. Trudno zaufać lekarzowi który traktuje pacjenta w taki sposób że czujemy się winni że w ogóle przyszliśmy na wizytę.
    USG wykazało jakieś niewielkie torbiele, FT3, FT4 i antyTPO w normie.
    Poszukam jakiegoś lekarza, najlepiej z polecenia. Mieszkam w Warszawie więc może kogoś znajdę.
    Pozdrawiam

 2. Dzień dobry,
  W Pani książce jest informacja, by odstawić preparat z biotyną przed badaniem TSH, FT3 i FT4 2 dni przed badaniem. Czy to samo dotyczy badań ATPO i ATG? Czy ta przerwa musi być dłuższa?
  Pozdrawiam,
  Ewelina

Leave a Reply

Your email address will not be published.