You are currently viewing #tarczycaotoczjaopieka

#tarczycaotoczjaopieka

Miałam dziś przyjemność uczestniczyć w Konferencji inaugurującej akcję #tarczycaotoczjaopieka. Ma ona na celu zwiększyć świadomość osób cierpiących na schorzenia tarczycy, jak również tych, którzy jeszcze o istniejącym problemie nie wie wiedzą.

Ambasadorką akcji została Katarzyna Dowbor, która ma chorobę Gravesa-Basedowa. Natomiast całą akcję wspiera wiele organizacji i pozytywnych osób, w tym ja 😉 , Polskie Towarzystwo Tyreologiczne, Polska Grupa Badawcza ds. Neuromonitoringu Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej, Stowarzyszenie Polskie Amazonki, Justyna Salamonowicz-Gustaw (Stowarzyszenie Hashimoto), Marta Dyks, Joanna Trenerka Zdrowej Diety, Maffashion…

Na potrzeby informacyjne stworzono stronę internetową www.tarczyca.com.pl  Całość ma potrwać do maja. Osoby wspierające akcję publikują swoje zdjęcia z charakterystycznie ułożonymi dłońmi, które “obejmują” tarczycę, ze wspomnianym #tarczycaotoczjaopieka.

Na razie strona i kampania ruszyły, dajmy im się rozkręcić 😉 Zapraszam Was do śledzenia wydarzeń na stronie akcji.

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Alicja

  Witam Pani Doktor, cieszę się , że Pani poświęca swój cenny czas na bloga. W ubiegłym tygodniu byłam z wizytą kontrolną u endokrynologa (raz w roku mam kontrole, ponieważ mam usuniętą tarczycę w 2002 r , przytarczyczki pozostały). Zawsze miałam niedoczynność z TSH na poziome najniżej ponad 3 , ale wcześniej 4, 5 i 6. Ostatni wynik jest….0,174 z dn. 7.02.2018, objawów nadczynności nie mam . Przyjmuję Letrox 100 6 dni w tygodniu. Pani doktor zapytała czy jakieś inne leki przyjmuję, więc zgodnie z prawdą powiedziałam, że nie ,nic się nie zmieniło. Przypomniało mi się jednak, że używam olejku Olibanum- Kadzidłowiec wysokiej jakości i że ten olejek działa pozytywnie m.in. na tarczycę, również naprawia DNA. Mam wizytę wyjątkowo za 3 miesiące i kontrolę TSH i nic nie zmieniać. Od 8-go lutego zaczęłam przyjmować zestaw suplementów. Zrobiłam sama badanie TSH 22.02 i jest 0,519. Pani doktor proszę o poradę, jestem tym zaniepokojona ?
  Pozdrawiam
  Alicja

  1. admin

   Witam, niestety nie mogę podejmować się odpowiedzialności konsultowania internetowego, mogłabym tylko zaszkodzić. Może proszę porozmawiać z lekarzem rodzinnym- będzie mógł ocenić np tętno czy ciśnienie (Panis tan ogólny), pozostałe wyniki badań (FT3, FT4). ps.kadzidłowiec nie ma wcale takich dobrych badań, głównie na gryzoniach 🙁

Dodaj komentarz