You are currently viewing Tu warto pojechać jeśli masz dzieci-  “będzie Pani zadowolona” ;)

Tu warto pojechać jeśli masz dzieci- “będzie Pani zadowolona” ;)

Na weekend lub na dłużej. Może być na ferie zimowe lub sylwestra. Naszym zdaniem (niezależny test przeprowadziło 8 osób dorosłych oraz 8 nieletnich) i uznaliśmy, że było warto.

Gdzie? Do Ostródy, a konkretnie do Hotelu Platinum. (Hotel). Nas życie zawiało tam na sylwestra i wspominamy z przyjemnością. Umówiliśmy się w cztery rodziny, bo wiadomo, że obiekt ma swoje atrakcje, ale dla dobrej zabawy największe znaczenie ma doborowe towarzystwo. Wszyscy dorośli oraz dzieci płci obojga (w wieku 1-11 lat) zadowolone! To nie mógł być przypadek. Swoim zwyczajem zbiorę wszystko w punkty, dzieląc na plusy i minusy.

Jakie są plusy?

1. Olbrzymia strefa dla dzieci “Kidz Fun”. Z bardzo oryginalnym “miękkim” labiryntem, pokoikami “tematycznymi”, basenem z piłkami, częścią do zabaw na siedząco, oddzielnym pomieszczeniem dla najmniejszych maluszków, piłkarzykami i konsolami do gier dla większych i największych…
2. Monitoring powyższego. Siedzisz sobie w pokoju hotelowym, włączasz telewizor i widzisz co pociechy wyprawiają na dole.
3. Fajne programy animacji, zajęcia dla mniejszych i większych, typu- malowanie buziek, ćwiczenia i inne dość typowe, ale też zajęcia w spa (mama z córką), czy projektowanie strojów i warsztaty kucharskie.
4. Kompleks basenów (aquapark), do którego wstęp mieszkańcy hotelu mają za darmo (specjalny podziemny łącznik). Jest tam i rzeka i dwa różnej głębokości brodziki z atrakcjami jak zamek czy małe zjeżdżalnie, ale też duża część pływacka, jacuzzi oraz sauny.
5. Ciekawa okolica. Możesz, w miarę sprzyjającej aury, wybrać się na plażę miejską i molo, czy też wyciąg nart wodnych, tor kajakowy, albo, ambitniej, do muzeum na zamku krzyżackim, który szczyci się, że był przez pewien czas siedzibą Napoleona.

6. Bardzo blisko sklep (galeria), więc nie trzeba urządzać dalekich wycieczek po zapomnianą pastę do zębów, czy pieluchy.
7. Wszędzie jest blisko. Samochód niepotrzebny, może postać spokojnie na parkingu.
8. W samym hotelu to co potrzeba z dzieckiem- spore pokoje, lodówka, czajnik, specjalne kosmetyki dla dzieci- mydełka w kształcie krokodylka, płyny do kąpieli i balsamy. A w szafie- dziecięce szlafroki (dla większych dzieci).

9. O dodatkowe akcesoria też możesz poprosić- łóżeczka, podgrzewacze, sztućce, itp. Obsługa już podczas rezerwacji wysyła mailem odpowiedni formularz tak, by wszystko przygotować na przyjazd gościa.
10. W restauracji hotelowej specjalny niski stół dla dzieci, gdzie same mogą nakładać sobie część potraw, przygotowanych z myślą o nich. Do tego plastikowe sztućce i kolorowe talerzyki.
11. Stylowe dekoracje- w okresie świątecznym w lobby hotelowym wita Was naturalnej wielkości renifer ciągnący sanie, mnóstwo choinek, gwiazdek itp. Czuje się święta. Wspomnę jeszcze, że nikt dzieciaków, ładujących się notorycznie do tych sań, nie strofuje 😉
12. Internet i parking w cenie.
13. Oferta zawiera przeważnie śniadania i obiadokolacje ale w środku dnia jest jeszcze dodatkowa zupka dla dzieci.
14. Codzienny plan atrakcji łatwo dostępny- dostajesz go po przyjeździe, wisi też w windach.

A jakie minusy?

1. Dość kiepskie otoczenie hotelu. Okolica spokojna, chociaż blisko marketu. Natomiast sam teren hotelowy niewielki, właściwie działka mieści budynek, parking i trochę krzaczków. Obok stadion, zimą nieczynny, trudno powiedzieć na ile może to być kłopotliwe latem.
2. Nie do końca dopracowany system współpracy z Aquaparkiem jeśli chodzi o ręczniki (jak “się skończą” to nie ma i Pani wzrusza ramionami, trzeba organizować we własnym zakresie).
3. Przy dużych mrozach w strefie zabaw bywało dość chłodno.
4. Brak placu zabaw, czy choćby tarasu na powietrzu, co może mieć znaczenie latem.

spacerkiem po mieście

Jednym słowem- to miejsce do wyjazdów z dziećmi. Jeśli miałabym radzić, to raczej nie latem, bo, jak wspominałam, naokoło samego budynku atrakcji raczej nie ma. Natomiast w niepogodę miejsce idealne. Zwłaszcza, że jest zamknięty łącznik z basenami i maluchy nie zmarzną po drodze. Hotel wyraźnie nastawia się na wyjazdy rodzinne i robi to świetnie. Codziennie inne atrakcje, dużo miejsca do zabawy. Maluchy będą zachwycone, a Wy będziecie mieli też czas dla siebie.

Dodaj komentarz