You are currently viewing gdzie się wybrać z dzieckiem w Budapeszcie: Miniversum

gdzie się wybrać z dzieckiem w Budapeszcie: Miniversum


Nie wiesz gdzie wybrać się z dzieckiem w Budapeszcie? Odradzam poważne muzea i rzymskie ruiny. Który maluch to doceni? Większość będzie znudzona zanim pokonacie kilka metrów. Jest lepsza rzecz. Miniversum.

Miniversum to wystawa miniatur. Zajmuje powierzchnię 300 metrów kwadratowych. Przedstawia krajobrazy z Węgier, Niemiec i Austrii w rozmiarze 1:100. Jest tam 14 miast, 600 budynków, 1000 pojazdów, 100 pociągów i 1200 metrów torów. Ponadto wystawa jest interaktywna. Migają światła, jeżdżą pociągi, działa kolejka linowa. Zamontowano 80 ekranów dotykowych z informacjami na temat wystawy, oraz z przyciskami umożliwiającymi uruchamianie przeróżnych funkcji – włączają się latarnie czy otwierają drzwi.

Wszystkie dzieci oraz panowie w każdym wieku wprost oczu oderwać nie mogli od prezentowanych miniatur. Pojawiła się nawet propozycja montażu czegoś podobnego w warunkach domowych – może by tak poświęcić któryś pokoik 🙂
Brawurowa akcja policji.
Rozładunek.
Kominiarze na dachu kamienicy.
Procesja? Wesele?
“Ach jak przyjemnie, kołysać się wśród fal …”
Reanimacja kierowcy koparki.
Niesamowita jest dbałość o szczegóły, na zdjęciu widać fragment pieczołowicie wykonanego kwiatek po kwiatku pola słoneczników
Na zbliżeniach widać dokładność wykonania makiet budynków i postaci.
Disney castle ? 😉
Jedno z pomieszczeń.
Życie w komunizmie. Dodatkowa mini-wystawa. 
Jeśli będziecie w Budapeszcie- gorąco polecam ten mini – świat. Jest to może mniej znana atrakcja niż wspinaczka na Wzgórze Gellerta ale dzieci z pewnością będą zachwycone!
MINIVERSUM
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
miejsce wystawy- Budapeszt
adres- Andrassy ut 12
ceny- dzieci (2-14rż) 1300 , dorośli 1900, bilet rodzinny (dwoje dorosłych i 1-3 dzieci) 4900
30% zniżkę daje posiadanie “Budapest Card”
godziny- 9:00-19:00 , piątki i soboty do 21:00
kontakt- info@miniversum.hu, www.miniversum.hu

Dodaj komentarz