You are currently viewing mrówki, pająki i inne robale

mrówki, pająki i inne robale

Mrówki, pająki, robale i wszelkie inne potworki- to lubią małe chłopczyki 😉 Czyli przegląd dziecięcej biblioteczki- ciąg dalszy. Właśnie uświadomiłam sobie, że o książeczkach dla dzieci było w..marcu! A w kwietniu posucha 🙁 A do tego dziś ostatni dzień maja, więc jak nie będzie i dziś, to i w maju  posucha by była… Do tego jutro Dzień Dziecka!

Tym razem będą więc dwie, tak “na zapas” a tak na prawdę, to dlatego, że to jedna seria. Co robią mrówki i co robią pająki. Książki wydane na sztywnym papierze, więc nadają się również dla najmniejszych maluchów. Głównie składają się z obrazków, więc są “samoobsługowe”. Dziecko samodzielnie może sobie czytać/oglądać takie wydanie. (a Ty w tym czasie maseczka na twarz, druga na włosy i czytasz Stephanie Plum 😉 Albo raczej ogarniasz domowy bałagan + gotujesz + pierzesz …

Wydanie dobre jakościowo wydanie- trudne też do zniszczenia.
Jednym słowem- same zalety. Teraz o tematyce, choć to dość oczywiste 😉 Jedna jest o życiu pająków, a druga mówek 😀 Dzieciom podoba się niezmiernie. Wydania są tak opracowane, że maluchy mogą dopatrywać się różnych szczególików i siedzieć nad jedną kartką godzinami.

Tu pająk zarzuca lasso na muszkę, tam mama-mrówka wiesza pranie, inna sprząta przed domem, zdobywa pożywienie, czy pilnuje jajek (jedno z nich jest pisanką;) a dwie piłują truskawkę na mniejsze kawałki przy pomocy ręcznej piły… Do tego zgrabne krótkie wierszyki, jeśli dziecko będzie czytać książeczkę z mamą. 
Obie książeczki wydane przez “Naszą księgarnię” w ramach serii “Opowiem Ci Mamo”.

Dodaj komentarz