You are currently viewing maska estetyczna Hashimoto- włosy

maska estetyczna Hashimoto- włosy

Chcesz mieć piękne włosy? A masz…? Coś zgoła innego? Ani burzy ani loków? I nawet kolor nie ten? Za krótkie? Wypadają? A może…jesteś chora?

Maski ciąg dalszy…Włosy- temat lekki acz ciężki 😉 Jeśli macie problemy z włosami, to wiecie o czym mówię… Kłęby włosów w umywalce, w spływie od prysznica, na szczotce… Im dłuższe i ciemniejsze włosy- tym gorszy efekt wizualny i większa deprecha 🙁
Oczywiście, niektóre z nas po prostu urodziły się z kiepskim wyposażeniem genetycznym i problemy z włosami miały od zawsze. Ilość cebulek jest jaka jest, tego się nie “przeskoczy”… Natomiast już kondycja włosów i ich długość to inna sprawa. Zależy ona od wielu czynników. Pogarsza ją na przykład autoimmunologiczna niedoczynność tarczycy, inaczej choroba Hashimoto.

Jakie są symptomy tego schorzenia jeśli chodzi o owłosienie?

Przede wszystkim jest to mniejsze owłosienie na skórze głowy. Mniejsze niż wcześniej, lecz nie mniejsze od urodzenia 😉 Możesz zauważyć przerzedzenie włosów na całej głowie lub jej fragmentach. Włosy będą suche, kruche i łamliwe. Jednym słowem siano. Również skóra na głowie będzie wysuszona. Ponadto pojawić się też może wypadanie brwi i rzęs. Ten objaw lekarz będzie musiał jednak zróżnicować z łysieniem plackowatym, które może współwystępować z chorobą tarczycy.
Również tak zwane “owłosienie płciowe” może ulec zmniejszeniu albo całkiem wypaść.

Co robić? Przede wszystkim konieczne jest dobre wyrównanie niedoczynności tarczycy. Bez tego żadnych efektów nie będzie. Warto skontrolować stężenia przeciwciał tarczycowych, witaminy D3, czasem może się pojawić niedokrwistość, która będzie nasilała wypadanie włosów. O to wszystko powinien zadbać Twój endokrynolog. Czy Ty możesz coś zrobić? Owszem, są dostępne preparaty bez recepty zawierające selen (najlepiej organiczny albo dieta bogata w produkty z dużą zawartością selenu) oraz skrzyp. Możesz także spróbować preparatów miejscowych, dostępnych w aptece czy sklepach z kosmetykami, czyli tzw. wcierek, pobudzających miejscowo wzrost włosów. Więcej doradzić Ci może (po badaniu włosów) dermatolog lub trycholog (są także miejscowe zabiegi mające na celu poprawę kondycji włosów).

Reasumując- być może Twoje problemy z włosami- suchość, wypadanie, łamliwość, kruchość, to nie genetyka lecz choroba i być może można ją leczyć… Nie jest powiedziane, że TYLKO ta choroba może powodować problemy z włosami. Absolutnie tak nie jest. O tym i o “diecie dla włosa”- niebawem 🙂

Dodaj komentarz