You are currently viewing czarno-biały film

czarno-biały film

To widzisz Ty, a co z tego widzi Twój Maluszek? Myślisz, że to samo? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz…

Otóż na początku niewiele 😉

tak mniej więcej widzi 🙁

Na wszystkich portalach, blogach itp są podawane informacje, że dziecko widzi na początku kiepsko. Natomiast mało kto wspomina, ze w związku z tym na początku życia kolorowe zabaweczki, zwłaszcza jesli kolory są podobnej tonacji i natężenia, nie będa widziane przez Twojego maluszka. Czyli, że.. warto podarować mu zabawkę odpowiednią do wieku- czarno-białą.

przykładowa zabawka czarno-biała grzechotka
Niestety, wybór tego typu zabawek jest kiepski. Większość firm robi rzeczy kolorowe, bo ładnie wyglądają “dla oka” i kupujący rodzic się skusi 😉
Jest jeszcze opcja, zrobić samemu- można narysować kilka kontrastowych, dość dużych elementów na kartce (grube kreski, krzyżyk, kółko, spirala itp proste wzory) i postawić lub powiesić maluchowi w łóżeczku. Na te pierwsze 3 miesiące wystarczy. 
grzechotka zebra- weteranka, wychowała już 4 dzieci
Wygodnym rozwiązaniem jest biedronka z pierwszego zdjęcia- w komplecie z nią jest jeszcze motylek i pszczoła- mają wygodny rzep i można powiesić na łóżeczku, nosidełku itp. Poza tym wydają ładne melodyjne dźwięki, a skrzydełka szeleszczą.
książeczka czarno-biała

Niezła jest też powyższa książeczka- niektóre strony szeleszczą, albo mają ciekawe wypełnienie (ziarenka). Jak widać, wzorki do szczególnie innowacyjnych nie należą, ale dla maluszka właśnie takie są najlepsze.

Znajona wieszała na brzegu łóżeczka bluzkę w czarno-białe pasy i zachwycony młodziak gapił się w nią godzinami…
Natomiast moje dziecko z zachwytem obracało w każdą stronę czarno-białą krową z zestawu Duplo albo wpatrywało się w moje okulary z grubymi czarnymi oprawkami.

Potem już, niestety, zabawki trzeba znaleźć bardziej wymyślne.
O tym za jakiś czas 🙂

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonimowy

    Moja córcia, jak była noworodkiem, wpatrywała się w moje bluzki – czarne z białym rysunkiem jakiegoś zwierzaka, figurami geometrycznymi czy innymi aplikacjami 🙂

Dodaj komentarz